Strata 1000000zł przez brak nadzoru PDF Drukuj Email

Od 3 lat w Żaganiu wypłacane są zawyżone świadczenia dla nauczycieli i tak:

- w 2010 roku zostało wypłacone 413 tysięcy złotych z tego około 350 tysięcy wypłacono bezzasadnie,

- w 2011 roku wypłacono 415 tysięcy złotych, z czego również około 350 tysięcy zostało wypłacone błędnie,

- w 2012 roku wypłacono 397 tysięcy zł, z czego ok. 340 tysięcy zł wypłacono omyłkowo.

Sumując te kwoty okazuje się, że Burmistrz Sławomir Kowal oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Zdzisław Mirski przez brak nadzoru nad placówkami oświatowymi wypłacili z kasy miejskiej o 1 040 000zł za dużo na dodatki wyrównawcze. Przez to budżet miasta stracił milion złotych, który mógł być wykorzystany na inne cele takie jak remonty szkół czy zakupy pomocy dydaktycznych.

Sprawa trafiła do Komisji Rewizyjnej, która zbadała ją i jednoznacznie określiła, że za zaistniałą sytuację odpowiedzialni są zarówno Burmistrz jak i Naczelnik Wydziału Oświaty a nie tylko księgowe i dyrektor szkoły.

Oficjalna strona Radnych szóstej kadencji z Koalicji PO, NMNP, PIS, PSL. Od 2 kwietnia 2012 roku odwiedziło naszą stronę ponad 40.000 osób. Przez rok naszą stronę odwiedziło 30 tysięcy internautów!!!

Wyniki wyborów

na Burmistrza Miasta Żagań

Daniel Marchewka - 4616głosów

Sławomir Kowal - 2770głosów

Gratulujemy!!!

Daniel Marchewka złoży ślubowanie na Burmistrza Miasta Żagań w poniedziałek 10 czerwca 2013 roku  o godz. 10.00 w ŻPK (Sala Kurlandzka)

DANIEL MARCHEWKA

Kandydat na Burmistrza Miasta

danielmarchewka.zagan.pl

Radio Zachód

   

       wywiad z Danielem Marchewką

 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Marian Świątek

Historia Żagania

Wywiad z Mirosławem Ramzą

Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Żagań.

wywiad

Radni Koalicji   Ewa Adamczyk-Bryszewska, Zbigniew Białkowski, Rafał Goliczko, Krystyna Jankowska, Stanisław Kucab, Daniel Marchewka, Krystian Marchewka, Stanisław Piniuta, Mirosław Ramza, Henryk Sienkiewicz, Halina Szyposz, Marian Świątek dziękują wszystkim Mieszkańcom, którzy ich wspierali i oddali swój głos poparcia w referendum.

Pracowaliśmy zawsze dla dobra miasta i jego mieszkańców oto najważniejsze nasze działania:


Designed by Joomla! Slider
NEWS: Zadłużenie miasta bez spółek wynosi ok. 30% (ok. 20 mln zł) ze spółkami jest to prawie 100% rocznego budżetu miasta (ok. 63 mln zł)

Szanowni mieszkańcy Żagania!

           W związku z tym, że mieszkańcy naszego miasta mają niepełne informacje na temat pracy Rady Miasta, radni z PO, PSL, PIS, NMNP (Ewa Adamczyk-Bryszewska, Zbigniew Białkowski, Rafał Goliczko, Krystyna Jankowska, Stanisław Kucab, Daniel Marchewka, Krystian Marchewka, Stanisław Piniuta, Mirosław Ramza, Henryk Sienkiewicz, Halina Szyposz, Marian Świątek) postanowili przybliżyć wszystkim zainteresowanym, sylwetki radnych oraz pokazać ich pracę i zaangażowanie na rzecz miasta, wykorzystując do tego internet. Chcemy, żeby mieszkańcy Żagania mogli znaleźć na stronie Rady Miasta rzetelne informacje o pracy radnych na sesjach, w komisjach między sesjami oraz podejmowanych uchwałach, które dotyczą życia mieszkańców naszego miasta.

Kulisy Czarnych Żagań

jakie odsłonił na sesji 3 grudnia Jerzy Woźniak - numer roku

 
Radni nie zgodzili się na podniesienie podatków - wypowiedź Przewodnoczącego na sesji

 

Wywiad z Przewodniczącym

Rady Miasta Danielem Marchewką - Gazeta Lokalna Nr 41 12.10.2012r.

 

 

 

 

 

wywiad

zd02
Galeria
radni_1
Galeria
radni_3
Galeria
radni_2
Galeria
zd03
Galeria
Czy w Żaganiu powinno zostać zorganizowane referendum na temat odwołania Burmistrza Sławomira Kowala?
 

Radę Miasta Żagań popierają:

Platforma Obywatelska

Polskie Stronnictwo Ludowe

Stowarzyszenie Nasze Miasto Nasz Powiat

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ruch Żaganian

RADNI DLA MIESZKAŃCÓW

Najważniejsze działania

Lokalna prasa!

czerwiec 2024
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Radni dla Mieszkańców - najważniejsze działania

1. Zmniejszenie opłat za przedszkola. ( Burmistrz ustalił stawkę 2,91 ? jedna z najwyższych w Polsce radni zmniejszyli do 1,94)

2. Nie podniesienie podatków na rok 2012.

- od nieruchomości (pomoc przedsiębiorcom i mieszkańcom)

- od środków transportu ( wsparcie MZK)

- od opłaty targowej (ocalenie bazaru)

(Burmistrz proponował  podniesienie podatków o 4,2%)

3. Utrzymanie dodatków mieszkaniowych na poziomie 70% kosztów utrzymania mieszkań. (Burmistrz chciał ich zmniejszenia do 50%)

4. Zmniejszenie środków na promocje imprez z 648 tysięcy, które proponował Burmistrz na 283 tysiące

5. Wprowadzenie do budżetu środków na pokrycie ulgowych i darmowych przejazdów autobusami MZK dla emerytów, rencistów, uczniów ? 200 tysięcy złotych. (Burmistrz nie przewidział na ten cel środków w budżecie)

6. Nie podniesienie czynszów dla lokatorów mieszkań komunalnych i socjalnych. (Burmistrz proponował podwyżkę opłaty za metr kwadratowy o 4%).

7. Przekazanie z innych zadań kwoty około pół miliona na inwestycje na drogach wewnętrznych i miejskich.

8. Przekazanie dodatkowych środków w kwocie 30 tysięcy na nowe kosze i ławki w mieście.

9. Przekazanie dodatkowych środków na sprzątanie miasta.

10. Zatrzymanie zmian w oświacie, które doprowadziłyby do bezzasadnej utraty miejsc pracy przez około 20 ? 30 osób.

11. Doprowadzenie do prawidłowego finansowania oświaty (eliminacja błędów w zarządzaniu oświatą, która doprowadziła w ciągu 3 lat do bezzasadnego wydania ponad 1 000 000,- złotych).

12. Przekazanie środków (124 tysiące złotych) na naprawę cieknącego dachu w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3. (Burmistrz wiedział o cieknącym od lat dachu jednak nie przekazywał środków, mimo iż je posiadał na rezerwie oświatowej)

13. Obniżenie pensji Burmistrza i diet radnych ? propozycja przekazania zaoszczędzonych w ten sposób środków na żagańską Jadłodajnię (Burmistrz miał wprowadzić nowe zadanie z Pomocy społecznej do budżetu i ogłosić konkurs ? nie uczynił tego)

14. Wprowadzenie dotacji dla rodziców dzieci uczęszczających do niepublicznych żłobków i klubów dziecięcych. 

15. Niedopuszczenie do pozbawienia miasta kontroli nad kosztami wywozu śmieci ? obrona interesów mieszkańców.

16. Przekazanie 25 tysięcy na dofinansowanie dla dzieci w sezonie wakacyjnym do biletów na miejskie kąpielisko ? wydanie przez spółkę miejską Pałac Książęcy środków na inny cel.

17.  Nie podniesienie podatków na rok 2013. (Burmistrz proponował  podniesienie podatków o 8,2%)

18. Ograniczenie możliwości zadłużania miasta przez Burmistrza (nie wyrażanie zgody na zaciąganie przez Burmistrza bezzasadnych kredytów)

19. Nie wyrażanie zgody na podwyżki ścieków i wody

20. Ujawnianie nieprawidłowości związanych z zarządzaniem miastem i spółkami

21. Urealnienie wynagrodzenia Burmistrza do wykonywanych obowiązków

22. Zmniejszenie opłat za wywóz śmieci na 12zł za niesegregowane  oraz 8 zł za segregowane (Burmistrz proponował 18zł za niesegregowane i 12zł za segregowane)

       Informujemy Państwa, że artykuły, które ukazały się w Faktach Regionalnych nie są zgodne z prawdą.  Pomawia się w nich radnych jednocześnie próbując wybielić i postawić na piedestale Burmistrza miasta. Wstyd, że Sławomir Kowal wydaje takie czasopismo ukrywając się pod pseudonimem Janusz Gurski czy Paweł Piotrowski nie mając odwagi się pod nim podpisać własnym imieniem i nazwiskiem.  Pytany wcześniej przez dziennikarzy twierdził, że o powyższej gazecie nic nie wie i nic z nią nie ma wspólnego. Tymczasem jest jej właścicielem. Ciekawe może być również to, z jakich pieniędzy je finansował?

Wiadomości wybierane losowo

         29 października 2012 roku odbyła się sesja poświęcona żagańskiej oświacie. W powyższej sprawie, jako pierwszy zabrał głos Zdzisław Mirski Naczelnik Wydziału Oświaty, który miał podsumować pracę szkół i przedszkoli oraz ich wyniki w roku szkolnym 2011/2012. Zamiast to uczynić zrobił radnym wykład na temat oświaty i snuł kolejne wizje dotyczące reformy. Głosił również tezę, że nie ma żadnego wpływu na finansowanie oświaty. Radni odrzucili jego sprawozdanie.

         Jako kolejni zaprezentowali się dyrektorzy przedszkoli, którzy przedstawili krótkie prezentacje dotyczące ich placówek. Było to ich pierwsze wystąpienie przed radą, gdyż w zeszłym roku prezentowali się tylko dyrektorzy szkół.

           Następnie głos zabrał Przewodniczący Komisji Oświaty Zbigniew Białkowski. W swojej wypowiedzi odniósł się do najważniejszych problemów dotyczących żagańskiej oświaty w roku 2011.

Wypowiedź Przewodniczącego Komisji Oświaty Zbigniewa Białkowskiego

{mp3}oswiata{/mp3}

Pismo wysłane do dyrektorów i Burmistrza odnośnie organizacji sesji 

W związku z atakami przeciwników naszej strony szukających sposobu na jej likwidację, wysuwających pomówienia, iż strona umieszczona jest na serwerze szkolnym informujemy, że strona znajduje się na prywatnym serwerze.

Podawanie informacji, że strona podpięta jest pod szkolny serwer jest nieprawdziwa i  jest kolejną próbą przedstawieniama radnych w złym świetle.

To jedna ze szkół korzysta bezpłatnie z prywatnego serwera oraz prywatnej domeny.

NEWS: Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony. Zapraszamy ponownie. radni@onet.pl
Copyright ©  KRM     Joomla! Szablony
Odsłon : 333031
Designed by Joomla! Szablony